Wyprawa na Woodstock 2010 – Przystanek Wrocław

Wroclaw Wyprawa na Przystanek Woodstock Dworzec PKPPo latach praktyk dochodzę do wniosku, iż nie istnieje słuszna godzina, by rozpocząć wyprawę na Przystanek Woodstock. Co dziesiąta, a może co trzecia osoba uznała, że jedno z najdroższych połączeń PKP będzie dobrą, żeby nie powiedzieć najlepszą ofertą czerpania przyjemności (sic!) z podróży. Tanie Linie Kolejowe relacji Bielsko Biała ? Świnoujście na blankiecie zaznaczyły, iż bilet ważny jest w wagonach z miejscami siedzącymi. Może więc właściwą decyzją obsługi spółki Intercity był brak kontroli biletów.

Przystanek Woodstock 2010Szwadrony policji w korytarzach wrocławskiego Dworca Głównego. Przyodzianej, przygotowanej na bezprawne działania Woodstockowiczów, spragnionych celu swojej podróży ? niemal zdesperowanych.

Zaczęło się. Raz, dwa, trzy, cztery, dziesięć?Piramida od szyn po dach. Ktoś krzyknął: ?Będzie powtórka z Love Parade!?. ChWDP?Chmielonym Woodstockowiczom Dostawiono Pociąg. Ściślej ? wagon. Spokojnie piramida rozlała się drzwiami i oknami.

Ruszyła maszyna po szynach? Jedziemy. Nie siedzimy. Jedziemy po osiemdziesięciu minutach przyglądania się falującej folii między przęsłami remontowanego dworca. W hałasie zapowiadającym zakurzony Kostrzyn, Küsrtin?Kietz. Do celu, desperaci!

tekst Marta Magryś

fot. Slawomir Kowalewski / PAF Terytorium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Po długuej trasie należy Ci się odpoczynek - najlepiej wśród skandynawskich mebli