Puszka dla maluszka – sprzęt ratujący życie wcześniaków w Afryce

Moi Drodzy,

Jak zapewne część osób odwiedzających sprawdzone.info wie zbieramy twardy plastik (zakrętki z butelek, kartoników, itp.), który zostanie dostarczony do firmy zajmującej się recyclingiem a pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na rehabilitacje 2,5 letniego Sebastiana.

Teraz informuję o innej akcji dla „zbieraczy”  Puszka dla maluszka zagospodaruj aluminiowe puszki po napojach w najlepszy możliwy sposób

Przyłączając się do akcji robisz wiele dobrych rzeczy za jednym razem: pomagasz potrzebującym, dbasz o środowisko, tworzysz zespół, żyjesz prawdziwie.

Komu możesz pomóc?

Fundacja Pomocy Humanitarnej ? Redemptoris Missio? prowadzi w Afryce szpitale, m.in. w Kamerunie. Mam nadzieję, że nie przestaliście czytać tylko dlatego, że pojawiło się słowo Redemptoris. Nazwa Redemptoris Missio zaczerpnięta została z Encykliki Ojca Świętego Jana Pawła II „Redemptoris Missio” – O Stałej Aktualności Posłania Misyjnego. Celem Fundacji jest zapewnienie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród  chorych w najuboższych  krajach świata.

W czerwcu tego roku  Fundacji otrzymała list od wolontariuszki (dostępny na Jej  blogu „Mój Kamerun” – wpis pt. z 03.06.2009. ) opisujący bezradność lekarzy wobec śmierci dziecka. Bezradność z powodu braku sprzętu medycznego. Nie mamy inkubatora ani respiratora, ani nawet sprzętu do intubacji takich maluchów?pewnie gdyby urodził się u nas to by przeżył?tutaj nie miał najmniejszych szans?żył godzinę?a my mogliśmy tylko stać i patrzeć jak pomału odchodzi?

Jak możesz pomóc?

Pomysł jest taki – zbieramy puszki aluminiowe a następnie dostarczamy je na adres Fundacji  – ?Redemptoris Missio? ul. Grunwaldzka 86, Poznań. Puszki można dostarczać osobiście, można też przez koordynatorów. Sprawdzone.info jest  koordynatorem.

Zbieranie puszek  potrwa do końca października br. w związku z tym na chwilę obecną proponuję po każdym grillu, obiedzie, imprezie zbierać puszki we własnym zakresie (deptać, zgniatać i pakować w siatki czy kartony) a w ciągu najbliższych dni – zależnie od odzewu na ten apel –  zamieścimy informacje o miejscu przekazywania puszek celem dostarczenia ich do Fundacji.

Środki uzyskane ze sprzedaży puszek zostaną przeznaczone na zakup odpowiedniego sprzętu.

Tutaj znajdują się dokładne informacje na temat akcji Puszka dla maluszka.

Patronem medialnym akcji jest radio Emaus.

.

Fundacja Pomocy Humanitarnej ? Redemptoris Missio?

powstała w 1992 roku w Poznaniu z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Współtwórcami Fundacji byli: prof. Zbigniew Pawłowski, ówczesny kierownik Kliniki Chorób Pasożytniczych i Tropikalnych Akademii Medycznej w Poznaniu, ks. dr Ambroży Andrzejak ? misjolog, oraz ówczesny student medycyny Norbert Rehlis.

Od 1997 roku Fundacja zrzeszona jest w Medicus Mundi International ? międzynarodowej sieci organizacji humanitarnych współpracujących ze sobą w dziedzinie opieki zdrowotnej na świecie, która z kolei jest w oficjalnych stosunkach ze Światową Organizacją Zdrowia.


One thought on “Puszka dla maluszka – sprzęt ratujący życie wcześniaków w Afryce

  1. Jeżeli szukacz części do swojej maszyny zaglądnij do

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Po długuej trasie należy Ci się odpoczynek - najlepiej wśród skandynawskich mebli