Video prezentujące motor Moto Guzzi V85 TT

Video prezentujące motor Moto Guzzi V85 TT

Uwielbiam jazdę moim maxi skuterem – daje mi duży komfort podróżowania przez cały roku, jednak bardzo często podczas moich przejażdżek kończy mi się asfalt, a wtedy zostaję przed dylematem – jechać przez pola najbliższe 4 kilometry czy zawracać? I żeby nie być gołosłownym zdjęcie z ostatniej niedzieli.

Maxi scooter Piaggio x10 350, #piaggio10, #piaggiox10350, fot. Tomasz Koryl
Maxi scooter Piaggio x10 350, #piaggio10, #piaggiox10350, fot. Tomasz Koryl

W takich sytuacjach przychodzi mi do głowy klasyczny motor Travel Enduro z grupy Piaggio.

Moto Guzzi V85 TT – Tutto Terreno

Z marketingowego katalogu:

Moto Guzzi V85 TT

W wersji podróżniczej V85 TT (Tutto Terreno) jest nową i oryginalną propozycją, która łączy cechy stylistyczne nawiązujące do złotej ery motocyklowych przygód z funkcjonalnością nowoczesnego touring enduro. V85 TT jest dedykowany dla tych, którzy wciąż marząc o Dakarze, poszukują motocykla, który może również zaszczepić ducha przygody w codziennej podróży.

I jeszcze jedna próbka marketingowego zachwalania maszyny

Nowy silnik, klasyk przyszłości

W modelu V85 TT wprowadzono nowy silnik Moto Guzzi. Jego konfiguracja jest taka sama jak we wszystkich produkowanych obecnie motocyklach Moto Guzzi: chłodzony powietrzem, poprzeczny bliźniak w układzie V pod kątem 90° z rozrządem OHV i dwoma zaworami na cylinder, duma i tradycja Orła Mandello. Pojemność silnika wynosi 853 cm3, dzięki stosunkowi średnicy otworu do skoku wynoszącemu 84 x 77 mm. Najnowocześniejszy ze wszystkich silników w gamie, może pochwalić się mocą prawie 100 KM/litr. Dzięki całkowicie nowej konstrukcji i zastosowaniu materiałów przeznaczonych zazwyczaj do motocykli wyścigowych, takich jak tytannowa „osiem i pół” jest w stanie dostarczyć maksymalną moc 80 KM, a także imponującą wartość maksymalnego momentu obrotowego 80 Nm przy 5000 obr/min, przy czym 90% momentu jest dostępne już przy 3750 obr/min, zgodnie z tradycją Mandello twin, który zawsze oferował doskonały napęd nawet przy bardzo niskich obrotach. Jest to pierwszy silnik Moto Guzzi z małym blokiem, który z łatwością osiąga 8000 obr/min, co świadczy o jego nowoczesnym i żywiołowym charakterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *