Program fotograficzny dla miłośników fotografii – #Lightroomalternative

Program fotograficzny dla miłośników fotografii – #Lightroomalternative

Od kilku lat firma Adobe odeszła od wersji pudełkowych i sprzedaje swoje programy do obróbki zdjęć i grafiki w oparciu o system abonamentowy. Płatność następuje miesięcznie lub na rok z góry.

Podstawowy plan fotograficzny Adobe z programem Lightroom i Photoshop oraz 20GB miejsca w chmurze kosztował ~10$ miesięcznie.

Lightroom Creative Cloud Photography za 20$

Niedawno Adobe przeprowadził jak pisze „test” na użytkownikach planów fotograficznych i zmienił cenę najniższego planu z 10$ na 20$. Rekompensatą dla fotografów miało być zwiększenie przestrzeni na dyskach w chmurze z 20 GB do 1 TB. Takie posunięcie wywołało spore zamieszanie wśród twórców. Okazało się, że wiele osób woli pracować z bazą danych przechowywaną lokalnie i nie potrzebuje dodatkowego miejsca na dyskach zewnętrznych.

Lightroom plan ver Creative Cloud Photography

Komentarze jakie pojawiły się w mediach społecznościowych zrobiły swoje i firma Adobe wróciła (przynajmniej na jakiś czas ) do starych planów dla fotografów. Aktualnie można wybrać 3 wersje: sam Lightroom lub Lightroom + Photoshop z różną wielkością chmury:

  • Lightroom plan, 12,29 € / miesięcznie z VAT. Wg Adobe jest to najlepszy wybór dla miłośników fotografii, którzy przechowują lokalnie duże biblioteki zdjęć,
  • Creative Cloud Photography plan (with 20 GB of cloud storage) 12,29 € / miesięcznie z VAT – To rozwiązanie dla profesjonalnych fotografów, którzy w chmurze przechowują tylko podstawowe biblioteki zdjęć,
  • Creative Cloud Photography plan (with 1 TB of cloud storage) 24,59 €/miesięcznie z VAT – dla profesjonalnych fotografów i twórców, którzy wymagają przechowywania w chmurze dużych bibliotek zdjęć.

Program fotograficzny dla miłośników fotografii – #Lightroomalternative

Na „testowe” posunięcie Adobe niezwłocznie zareagowali producenci alternatywnego oprogramowania dla fotografów. Zwłaszcza jeżeli chodzi o miłośników fotografii – amatorów z pasją, którzy nie chcą wydawać ponad 240$ rocznie na program.

Firmy takie jak SKYLUM czy ON1RAW nasiliły swoje kampanie mailingowe i aktywność na profilach społecznościowych wskazując na zalety oferowanych przez nich programów.

ON1RAW – stanowi solidną alternatywę dla Lightrooma i Photoshopa.

Luminar – na pewno przyda się każdemu początkującemu fotografowi.

Luminar FLEX

Jeżeli ktoś zostaje przy Adobe Lightroom niezależnie od ceny firma Skylum od kilku tygodni proponuje program Luminar FLEX. Jest to wtyczka do Lightroom i Photoshop dająca dostęp do rozwiązań znanych z Luminar 3 oraz Aurora HDR 2019. FLEX jak 50 wtyczek zebranych w jednym miejscu.

Luminar AI – coupon code: MOJE

Luminar AI – coupon code: MOJE

Luminar AI + AURORA HDR 2019

Skylum chyba miał jakieś przecieki, co do testów Adobe ponieważ do 14 maja oferuje swoje oprogramowanie w atrakcyjnych pakietach:

Najciekawiej przedstawia się połączenie Luminar AI + AURORA HDR

coupon code: MOJE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *