Plastikowe zakrętki PET, Puszka dla maluszka – akcje charytatywne

Dzisiaj chciałbym zaktualizować informacje odnośnie zbierania plastikowych zakrętek typu PET.

Jak się wczoraj dowiedziałem zbiórka dla Sebastiana (pisałem o niej 22 czerwca 2009) już się zakończyła – uzbierano konieczne 3 tony na rehabilitację wodną dla chłopca. Gratulacje.

W między czasie skontaktowałem się Uczelnianą Radą Samorządu Studentów Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, która organizuje akcję. Dowiedziałem się , że od tego roku akademickiego na wszystkich Uniwersytetach Przyrodniczych w Polsce powstaną miejsca zbiórki zakrętek. Postaram się w najbliższych dniach podać bliższe informacje, adresy, itp. Dodam także, że studencka akcja prowadzona jest wg. listy, tzn zakrętki zbierane są na jedno dziecko a po uzbieraniu wystarczającej ilości PETów na następne.

———–

Przypomnę jeszcze o drugiej charytatywnej inicjatywie w którą się włączyliśmy. Akcja skierowana jest głównie do mieszkańców Poznania i okolic. Puszka dla Maluszka polega na zbiórce aluminiowych puszek po napojach – dochody z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na sprzęt ratujący życie wcześniaków w Afryce.

Akcję prowadzi Fundacja ?Redemptoris Missio?, która powstała z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Puszki można dostarczać do końca października do siedziby fundacji – Poznań, ul. Grunwaldzka 86.

Dziękuję wszystkim, którzy do tej pory przekazali puszki na adres redakcji sprawdzone.info. Ja transport puszek do fundacji Redemptoris Missio planuję na ostatnie dni października, więc jeżeli ktoś m.in. z okolic Kaźmierza, Szamotuł, Tarnowa Podgórnego chciałby oddać „swoje puszki” to serdecznie zapraszam.

15 thoughts on “Plastikowe zakrętki PET, Puszka dla maluszka – akcje charytatywne

 1. Jeżeli szukacz części do swojej maszyny zaglądnij do

 2. Witam!Mieszkam na Dolnym Śląsku.Posiadam dużą ilosć plastikowych nakrętek.Bardzo proszę o informację,czy jest w moim regionie osoba potrzebująca nakrętek?Bedę bardzo wdzięczna za odpowiedź! Magda.

 3. Witam!Mieszkam na Śląsku.Posiadam dużą ilosć plastikowych nakrętek.Bardzo proszę o informację,czy jest w moim regionie osoba potrzebująca nakrętek?Bedę bardzo wdzięczna za odpowiedź! Basia !!!

 4. To są miasta współpracujące, ale nie wszędzie są koordynatorzy:

  * Kraków – Siedziba
  * Kielce
  * Wrocław
  * Lublin
  * Warszawa
  * Poznań – jest koordynator
  * Toruń
  * Białystok
  * Szczecin
  * Olsztyn
  * Trójmiasto

 5. no to bardzo proszę o namiary na koordynatora w Poznaniu, albo info gdzie zawieźć nakrętki o których rozmawialiśmy; info miało być w weekend :)))

 6. W Poznaniu akcją zajmuje się Uniwersytet Przyrodniczy, ul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań

  Osoby kontaktowe:
  Daria Świerblewska – główny koordynator akcji w Poznaniu – tel. 667 116 313
  Kacper Wypijewski – 502 159 787

  Firma odbierająca od nas zakrętki:
  EKO – PLAST, 62 – 060 Stęszew – Dębno, ul. Powstańców Wielkopolskich 71

 7. Proszę o informację jak mamy przesłać zebrane nakrętki czy nie ma innej formy ,np. do zakładu recyklingu i później wpłacić pieniądze ?

 8. Witam, jestem z Bytomia, czy gdzieś tutaj lub okolicy znajduje się koordynator, chciałabym przekazać zebrane nakrętki, ale nie bardzo wiem gdzie, pozdrowionka 🙂

 9. witam serdecznie.
  Czy ktoś orientuje się kto w POZNANIU zajmuję się akcją zbierania nakrętek i gdzie je można oddać? Proszę o konkretne info, gdyż do tej pory mam same sprzecznie informacje…. Pozdrawiam, Angela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *