Ołówek dla Afryki – akcja fundacji Redemptoris Missio

Zapewne pamiętacie akcję Puszka dla Maluszka organizowaną przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Dzisiaj dostałem informacje o kolejnej inicjatywie na rzecz dzieci z Afryki. Ale zacznę może od cytatu z książki Heban Ryszarda Kapuścińskiego:

?Wystarczy zatrzymać się gdzieś w wiosce, miasteczku, a nawet po prostu w polu ? od razu pojawi się gromada dzieci. Wszystkie nieopisanie oberwane … Głód wśród tych dzieci jest czymś stałym … A jednak to o co proszą nie jest prośbą o chleb czy owoc, nie jest nawet prośbą o pieniądze. Proszą o ołówek. Ołówek kulkowy … A oni wszyscy chcieliby chodzić do szkoły, chcieliby się uczyć?

Na czym polega Akcja ?Ołówek dla Afryki??

  1. Należy zebrać przybory szkolne – ołówki, kredki, gumki, długopisy,  linijki, ekierki, cyrkle, liczydła, kredy. Przybory mogą być używane pod warunkiem, że są w dobrym stanie. Nie przyjmujemy zeszytów ponieważ za dużo ważą.
  2. Następnie dostarczyć zebrane przybory do siedziby fundacji.
  3. Wolontariusze spakują je do paczek i wyślą do misjonarzy w Afryce, a oni rozdadzą je dzieciom.

Jak pomóc w inny sposób?

Informując o akcji swoich znajomych, wklejając na swoją stronę internetową, bloga, forum, nasze logo i linka do strony. Drukując plakat, wpłacając określoną kwotę na konto Fundacji z dopiskiem: Ołówek dla Afryki ? dzięki niej opłacimy wysyłkę paczek z przyborami.

Przyłącz się! Akcja trwa do końca lutego 2009r.

Przybory szkolne należy dostarczyć do siedzibiy Fundacji ?Redemptoris Misio?zobacz na mapie
Dom parafialny przy ul. Grunwaldzkiej 86,  (wejście od ul. Sowińskiego) 60-311 Poznań

Koordynatorem Akcji ?Ołówek dla Afryki? jest Justyna Janiec-Palczewska
medicus (()) amp.edu.pl, tel. 61 8621321 lub 609988367

Szczegóły akcji poznasz na stronie internetowej fundacji

One thought on “Ołówek dla Afryki – akcja fundacji Redemptoris Missio

  1. Jeżeli szukacz części do swojej maszyny zaglądnij do

  2. Akcja Ołówek dla Afryki. Miło mi słyszeć o przeprowadzanej Akcji. Chciałbym powiedzieć, że w 2008r taką inicjatywę w Poznaniu zapoczątkowała pomysłodawczyni pani Agata Alsad. Akcja Ołówek dla Afryki przeprowadzana była od grudnia 2008 do lutego- marca 2009r. Zakończona została pomyślnym przekazaniem zebranych przyborów szkolnych i zabawek do Afryki. Cieszy mnie, że jest kontynuowana bardzo piękna inicjatywa pani Agaty. To prawda, niewiele trzeba zrobić, aby życie odmieniać. Wspierałem i będę wspierał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Po długuej trasie należy Ci się odpoczynek - najlepiej wśród skandynawskich mebli