New Luminar 4 with AI Sky Replacement

New Luminar 4 with AI Sky Replacement


Today, Skylum announces the upcoming release of new version of photoeditor Luminar.

Luminar 4 is set to ship this fall. Skylum continues to push innovations forward through machine learning tools. In addition to the new AI Sky Replacement tool, Luminar users can expect to see more machine learning present in Luminar 4.

With its easy-to-use interfaceand sensible workflows, Luminar 4 is a great choice for creatives looking to move their photography forward.

Luminar 4, AI Sky Replacement offers the automatic tool for replacing skies. Machine learning tools like these are the foundation of the Luminar platform, helping to save photographers hours of manual labor.

Limited time offer, for current Luminar users – use coupon code: MOJE to get discount of US$10.

Luminar 4 upgrade - Limited time offer, for current Luminar users. use coupon code: MOJE to get discount of US$10.
Luminar 4 upgrade – Limited time offer, for current Luminar users. use coupon code: MOJE to get discount of US$10.

About Skylum Software

Skylum is a global imaging technology company with offices in Bellevue, USA; Kyiv, Ukraine; and Tokyo, Japan. Skylum allows millions of photographers to make incredible images faster. We automate photo editing with the power of Artificial Intelligence yet leave all the creative control in the hands of the artist. The Skylum Team has won the Red Dot Award, Apple’s Best of the Year, and other top industry awards.

 

5 thoughts on “New Luminar 4 with AI Sky Replacement

 1. Jeżeli szukacz opon do swojej maszyny zaglądnij do www.tirendo.pl

 2. Luminar 4 z funkcją AI Structure – bo piękno ukryte jest w detalach

  Przygotowywana przez firmę Skylum nowa wersja oprogramowania dla fotografów, czyli Luminar 4 wyposażana będzie w kolejne narzędzia oparte na sztucznej inteligencji. We wcześniejszym wpisie informowałem o AI Sky Replacement – czyli funkcji poprawy nieba na zdjęciach, a właściwie zamiany nieba na zdjęciach. Teraz pojawiła się zapowiedź kolejnego narzędzia – AI Structure. Podobnie jak w przypadku AI Sky Replacement cały żmudny proces zaznaczania, maskowania bierze na siebie sztuczna inteligencja, która wyszukuje na zdjęciu obszary, gdzie należy podbić detale, a pozostawia niezmienione miejsca, które tego nie wymagają.

  AI Structure rozpoznaje zawartość – Luminar 4
  Jeżeli korzystamy z suwaków Clarity lub Structure globalnie po to, aby poprawić detale fotografii to część obszarów wygląda lepiej natomiast część znacznie gorzej. Program Luminar 4 z funkcją AI Structure automatycznie rozpoznaje obiekty na zdjęciu (ludzi i twarze, chmury, wodę, budynki itp.) i poprawia je z uwzględnieniem zawartości (content-aware).
  Luminar 4 AI Structure Human-aware
  AI Structure w Luminar 4 – bez szumów, efektu halo i artefaktów
  AI Structure – bez potrzeby ręcznego zaznaczania
  I co chyba najbardziej istotne w narzędziu AI Structure – nie ma potrzeby tworzenia zaznaczeń obszarów. Nie musisz korzystać z warstw czy masek. Podczas tradycyjnej obróbki proces zaznaczania mógłby zająć od 5 do 20 minut a nawet więcej. Teraz dzięki Luminar 4 z filtrem AI Structure cała operacja trwa zaledwie sekundy.

 3. Zmiana nieba na zdjęciu z AI Sky Replacement w Luminar 4

  Zapowiadana kilkanaście dni temu nowa funkcjonalność w edytorze Luminar zapewne ucieszy wielu fotoamatorów, którzy chcą poprawić swoje zdjęcia, ale nie mają na to zbyt wiele czasu. Dotyczy to zwłaszcza zdjęć urlopowych, wakacyjnych fotografii. Nie zawsze przecież mamy wymarzoną pogodę, błękitne czy też burzowe niebo, a miejsce odwiedzamy na krótko, czy też raz w życiu. Tu z pomocą przychodzi zapowiadany na jesień Luminar 4 i jego nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji AI Sky Replacement.

  Nowa funkcja w Luminar 4 – AI Sky Replacement – naturalne oświetlenie z każdym rodzajem nieba

  Zmiana nieba na zdjęciu w kilka sekund – AI Sky Replacement

  Cała siła tego rozwiązania leży w tym, że nie trzeba ręcznie zaznaczać obszaru nieba, nie ma konieczności używania warstw, masek, przenikania, sprytnych pędzli (smart brushes), zaznaczania na podstawie zakresu kolorów (color ranges), itp. Edytor zdjęć Luminar 4 robi to wszystko automatycznie. Samouczący się algorytm potrafi nawet określić najlepsza orientację dla zamiany nieba na zdjęciu, tak aby jak najbardziej realistycznie pasowało do fotografii,.
  Co istotne możesz wybierać z wielu rodzajów nieba – słoneczne, burzowe, epickie, itp.

  Sztuczna inteligencja w edytorze zdjęć Luminar 4

 4. We wcześniejszym wpisie informowałem o przyznaniu przez stowarzyszenie redakcji fotograficznych EISA nagrody dla programu LUMINAR 3 – EISA AWARDS 2019-2020 w kategorii Best Photo Editing Software.
  Firma Skylum od wielu lat zdobywa laury za swoje edytory fotograficzne zwłaszcza na system macintosh. Oprogramowanie Luminar wpisuje się w filozofie działania komputerów Mac, maszyna robi za Ciebie wiele rzeczy – nawet takich, których nie chcesz. Podobnie jest z Luminar. Program, z każdą aktualizacją, posiada coraz więcej funkcji opartych o sztuczną inteligencję. Jak mówią twórczy lub PR-owcy Skylum: „zdecydowaliśmy się robić oprogramowanie, które pozwoli milionom fotografów tworzyć niesamowite zdjęcia szybciej niż kiedykolwiek wcześniej”. W edytorze Luminar 3 takimi funkcjami są na przykład filtry Accent AI 2.0 oraz AI Sky Enhancer, które za pomocą jednego suwaka, bez potrzeby maskowania, zaznaczania, poprawiają określone obszary zdjęcia, oszczędzając użytkownikom mnóstwo czasu. I te właśnie rzeczy zadecydowały o przyznaniu Luminar 3, przez Expert Imaging and Sound Association (EISA) nagrody Best Photo Editing Software 2019/2020.
  Warto zaznaczyć, że na początku roku Luminar 3 został wyróżniony nagrodą Best Imaging Software przez Technical Image Press Association (TIPA).
  Jak napisano w uzasadnieniu: Luminar 3 firmy Skylum, jest tym oprogramowaniem graficznym na systemy Mac OS oraz Windows, które pozwala fotografom, niezależnie od poziomu zaawansowania, edytować swoje zdjęcia za pomocą zaledwie kilku ruchów myszką, w taki sposób, że otrzymane rezultaty są oszałamiające. To jest możliwe dzięki zastosowaniu rozwiązać bazujących na sztucznej inteligencji (artificial intelligence). Edytowanie, zaznaczanie i maskowanie jest zautomatyzowane do tego stopnia, że to, co kiedyś można było zrobić tylko ręcznie i zajmowało wiele czasu, teraz dzieje się zaledwie w kilka sekund.”
  Komentując przyznanie nagrody CEO firmy Skylum – Alex Tsepko powiedział, że jest mu niezmiernie miło, że stowarzyszenie EISA wybrało program Luminar 3 jako ‘Best Photo Editing Software,”. Zaznaczył, że Luminar jest rozwijany od kilku lat, cały czas z myślą, aby tworzyć rozwiązania, które pomogą fotografom edytować swoje zdjęcia w sposób prosty i przyjemny, jak nigdy wcześniej, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, które nie są jeszcze wykorzystywane w innych programach. Wspomniał też, że na jesień 2019 planowana jest premiera Luminar 4, który przenosi edycję zdjęć na nowy poziom, za sprawą rozwiązań AI – chociażby AI Structure oraz AI Sky Replacement tool, narzędzia, które sprawia że zamiana nieba na zdjęciach odbywa się automatycznie za pomocą kilku suwaków.
  Rozwiązania firmy Skylum doceniło wielu znanych i cenionych fotografów, w tym mi.in. ambasadorów Skylum, takich jak: Marco Grassi, Ilya Nodia, Kah-Wai Lin, Trey Ratcliff, Niels Dam, Elena Liseykina, David Sarwono, Michele Grenier, Trace Hudson.

 5. AI Skin Enhancer oraz AI Portrait Enhancer

  Luminar 4 – wszystko czego potrzebujesz, aby wyretuszować portret

  Zastosowana w edytorze zdjęć Luminar 4 rewolucyjna technologia bazująca na sztucznej inteligencji AI Portrait Enhancer’s pozwala poprawić portret w niecałą minutę. Oprogramowanie potrafi poprawić twarz, oczy i usta. Dwanaście narzędzi zawartych z tym filtrze pozwala fotografom (niezależnie od ich poziomu zaawansowania) na pełną kontrolę nad zdjęciem. Co istotne presety (Luminar looks) automatycznie dostosowują się do nowych zdjęć, pozwalają na sprawne przetwarzanie wsadowe.
  Luminar 4 – bez ręcznego zaznaczania i maskowania

  Sztuczna inteligencja (AI) oszczędza Twój czas niezbędny do precyzyjnego, ręcznego zaznaczania odpowiednich obszarów. Oczywiście nadal możesz korzystać z warstw oraz masek jeżeli tego chczesz.

  AI Portrait Enhancer – idealne zarówno do zdjęć studyjnych jak i plenerowych

  Niewątpliwą zaletą Luminar 4 jest możliwość obrabiania zdjęć wykonanych w studio przy sztucznym oświetleniu, jak i zdjęć plenerowych z naturalnym światłem i naturalnym środowiskiem do okoła.

  Główne narzędzia do edycji portretu – AI Skin Enhancement
  Facial contouring
  Blemish removal
  Face relighting
  Redeye removal
  Dark circles removal
  Eye whites brightening & sharpening
  Eye enlargement & squint removal
  Eyebrow thickening
  Lip color improvement
  Teeth brightening
  Batch editing

  Teraz bez zaznaczania możesz w kilka chwil poprawić zdjęcia portretowe. Bez zaznaczania i maskowania uzyskasz realistycznie wyglądającą skórę, rozjaśnisz oczy, poprawisz usta. A dodatkowo Portrait Enhancer zawiera ponad tuzin różnych narzędzi, które pozwalają na niedestruktywną edycję zdjęć. Wszystkie ustawienia możesz zapisać, zmienić, albo skopiować.
  Zapisz się, aby otrzymać powiadomienie, gdy LUMINAR 4 będzie już dostępny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *