Morze w Rzymie

Morze w Rzymie

Wielu turystów gospodaruje chociaż jeden dzień na plażowanie nad morzem Tyreńskim. Dzielnica, która leży nad morzem to Ostia. Jest ona oddalona od Rzymu ok 20 km. Poza plażowaniem, można również pozwiedzać przepiękne miasto portowe. Do Ostii łatwo dojedziecie zarówno transportem publicznym jak i własnym pojazdem. Ostia to ok. 14 km. piaszczystego nadbrzeża, które bardzo przypomina nadbrzeże bałtyckie. Na plażach znajdują się przebieralnie, prysznice, oraz bary i restauracje.

Mankamentem jest fakt, że większość plaż jest płatna a ceny mówiąc delikatnie szokują. Za wstęp na plażę, płacimy ok. 10-14 euro. Zazwyczaj jest to opłata zawierająca 7€ za parasol i 4€ za leżak. Można zrezygnować z jednego lub z drugiego co ograniczy koszt do ok. 5€. Ostia ze wszystkich opcji plażowych jest najłatwiej dostępna, ale też najbardziej brudna, zatłoczona i droga. Jeśli chcielibyście dotrzeć na inną plażę i macie jakiś pomysł zapytajcie mnie a ja was pokieruje.

Jak dojechać
Najlepiej jest dojechać do jednej z 3 stacji metra B (Piramide, Basilica Sao Paolo lub EUR Magliana – wszystkie z nich łączą się z pociągiem regionalnym Roma-Lido). Następnie pociągiem do Lido centro, Stella Polare lub Castel Fusano. Na ostatniej plaże są za darmo jednak trzeba przesiąść się na autobus, podróż trwa ok 5 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *