MODELLO 730/2018 Zeznanie podatkowe

MODELLO 730/2018 Zeznanie podatkowe

Jak co roku, 15 kwietnia rozpoczyna się nowa „CAMPAGNA FISCALE” czyli okres rozliczeniowy. Deklarację o osiągniętych w poprzednim roku dochodach w formie modello 730 składają osoby, które osiągnęły dochody z umowy o pracę na czas określony, bądź nieokreślony (również COLLABORATORI DOMESTICI), umowę o projekt, dochody z wynajmu mieszkań (RÓWNIEŻ AIR B&B ecc.), bądź dochody z emerytury. Czas na złożenie zeznania podatkowego w formie 730 kończy się 23 lipca.

Do tego czasu podatnik ma obowiązek złożyć wszystkie wymagane dokumenty w formie papierowej.

Termin na złożenie zeznania podatkowego MODELLO 730/2018

Osobiście zalecam złożenie tegorocznego zeznania do ok .15 czerwca ponieważ wszystkie deklaracje gotowe i wypełnione 22 czerwca będą rozpatrzone przez Agenzia Delle Entrate 29 czerwca, czyli dostaniecie państwo wcześniej ewentualny zwrot.  

Kto nie ma obowiązku składania zeznania podatkowego

Nie mają obowiązku rozliczeniowego osoby, które osiągnęły dochody od jednego pracodawcy, przepracowały cały rok i posiadają jedynie jedną nieruchomość, która jest ich miejscem zameldowania, oraz nie mają obowiązku  uiszczenia dodatków regionalnego i komunalnego (ewentualny obowiązek uiszczenia opłat zostanie wskazany na ostatniej stronie CU 2018 w miejscu na NOTE).

MODELLO 730/2018 – Zeznanie podatkowe

Wszystkie inne osoby są zobowiązane do złożenia deklaracji podatkowej, zwracam szczególną uwagę na COLABORATORI DOMESTICI, którzy podczas roku rozliczeniowego nie opłacają IRPEF (czyli podatku dochodowego od osób fizycznych) w związku z czym na koniec roku są zobowiązane dokonać rozliczenia i ewentualnie uiścić podatek jeśli ich dochód przekroczył 8.000 euro.

Przypominam, że zasiłek dla bezrobotnych (NASPI , Mobilita’, DIS COLL, Disoccupazione EDILE itd.)  również uznane są jako dochód a CU 2018 można ściągnąć ze strony INPS za pomocą PIN lub SPID, albo udać się do Patronato lub bezpośrednio do INPS. Obowiązkowi rozliczenia podlegają również dochody z różnego rodzaju kas, np. Cassa Edile, Cassa Colf etc., które często należy ponaglić by wysłały CU 2018.

Małżonkowie mogą złożyć wspólną deklarację dzięki czemu zwrot zostanie wypłacony jednemu z nich w BUSTA PAGA.

To tylko wstęp na temat rozliczeń

Jeśli macie jakieś pytania możecie wysłać mi maila na adres goshakoga @ gmail . com , bądź napisać w komentarzu.

W kolejnym wpisie – MODELLO 730/2018 LISTA PODSTAWOWYCH WYDATKÓW, KTÓRE PODLEGAJĄ ODLICZENIU.

 

One thought on “MODELLO 730/2018 Zeznanie podatkowe

  1. Jeżeli szukacz opon do swojej maszyny zaglądnij do www.tirendo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *