DxO PhotoLab 6 oprogramowanie do edycji zdjęć RAW z DeepPRIME XD

DxO PhotoLab 6 oprogramowanie do edycji zdjęć RAW z DeepPRIME XD

DxO PhotoLab 6 – zaawansowane oprogramowanie do edycji zdjęć RAW, ponownie i na nowo definiuje standardy odszumiania zdjęć dzięki przełomowej technologii AI

Paryż (Francja): DxO Labs, firma, która zapoczątkowała nowoczesne przetwarzanie RAW i i korekcji obiektywów, ogłasza dziś natychmiastową dostępność DxO PhotoLab 6, swojego flagowego oprogramowania do edycji i katalogowania zdjęć RAW.

Najnowsza wersja oprogramowania zawiera, technologię przetwarzania plików RAW opartą na sztucznej inteligencji, która przekracza granice w zakresie redukcji szumów i poprawy szczegółów.

DxO PhotoLab 6 posiada także nowy system zarządzania kolorami z rozszerzoną przestrzenią barw; nowe narzędzia retuszu, które na nowo definiują to, czego fotografowie powinni oczekiwać od swojego oprogramowania oraz unowocześniony system biblioteczny, który umożliwia łatwą organizację i szybki dostęp do zdjęć.

Technologia DxO DeepPRIME staje się jeszcze lepsza

Eksperci od dawna oceniają technologię DxO DeepPRIME jako najskuteczniejsze na świecie narzędzie do odszumiania zdjęć i poprawy szczegółów. Teraz wraz z nową wersją programu DxO PhotoLab 6 DxO Labs wprowadza nową technologię odszumiania Tryb DeepPRIME XD (eXtreme Details) zdjęć RAW. Algorytm jest stworzony dla zdjęć o wysokiej czułości, skutecznie usuwa szumy, odzyskuje niewidoczne wcześniej szczegóły i przywraca żywe, naturalne kolory.

DeepPRIME XD wykorzystuje sieć neuronową wytrenowaną na podstawie miliardów próbek zdjęć i zapewnia fotografom poprawę o ponad 2,5 stopnia EV. Na przykład zdjęcie wykonane przy czułości 4000 ISO będzie bardziej zbliżone do zdjęcia wykonanego przy czułości 500 ISO pod względem szumu, koloru i wyrazistości.

A ponieważ DeepPRIME XD ma fundamentalne znaczenie dla procesu konwersji RAW, może nawet zwiększyć zakres dynamiczny, zapewniając fotografom większą elastyczność podczas fotografowania w słabym oświetleniu. Dotychczasowy tryb doszumiania zdjęć DeepPRIME jest także nadal dostępny w programie DxO PhotoLab 6. Warto z niego korzystać, w sytuacji kiedy zdjęcia nie wymagają tak zaawansowanej korekty na jaką pozwala DeepPRIME XD. Poza tym DeepPRIME działa szybciej.

„Byliśmy zachwyceni reakcją na DeepPRIME w DxO PhotoLab 5, ale wiedzieliśmy, że możemy zrobić więcej” – wyjaśnia wiceprezes ds. marketingu i strategii produktu w firmie DxO, Jean-Marc Alexia. „Nowy DeepPRIME XD był opracowywany przez rok, a AI dosłownie uczy się, jak lepiej wykonywać swoją pracę. Wyniki mówią same za siebie.”

Dokładniejsze kolory – lepsze zdjęcia – DxO Wide Gamut

DxO PhotoLab 6 wprowadza zmodyfikowane algorytmy przetwarzania kolorów, które znacznie poprawiają zarządzanie kolorami.

Są one uzupełnione o tryb Soft Proofing, który zapewnia dokładność w całym procesie pracy, pozwalając fotografom na wprowadzanie korekt w zależności od tego, jak ich zdjęcia będą reprodukowane – czy to na ekranie o wysokiej rozdzielczości czy w formie odbitek artystycznych.

DxO PhotoLab 6 – Dokładniejsze kolory – lepsze zdjęcia – DxO Wide Gamut

Ulepszenia pozwalają na autentyczną reprodukcję nawet najbardziej nasyconych kolorów i zapewniają, że Dzięki temu fotografowie mogą w pełni wykorzystać potencjał najnowszych monitorów i drukarek.

Nowe narzędzia dla bardziej wydajnego retuszu

DxO PhotoLab 6 dodaje nowe narzędzie ReTouch, które rozszerza możliwości poprawiania i klonowania znacznie poza możliwości innych programów do obróbki RAW. Fotografowie mogą teraz przekształcać źródło poprzez odbicie lustrzane, obracanie i skalowanie lub używać pędzli, aby precyzyjnie dostosować edytowany obszar do dokładnego kształtu. Nowe narzędzie umożliwia wykonanie większej liczby poprawek w samym programie DxO PhotoLab bez potrzeby eksportowania zdjęc w celu wykonania skomplikowanych zadań klonowania i naprawiania w programach zewnętrznych, co wydatnie przyspiesza przepływ pracy, zapewniając, że edycja cały czas prowadzona jest w sposób non-destructive.

Ulepszony system biblioteczny dla inteligentnego przepływu pracy

DxO PhotoLab 6, bazując na prostym, ale wydajnym systemie PhotoLibrary, rozszerza zakres znaczników Exif i IPTC, dodaje zagnieżdżanie dla projektów i wprowadza kolorowe etykiety ułatwiające organizację plików – wszystko to bez zbędnych, czasochłonnych katalogów.

Kompleksowe i precyzyjne profile obiektywów i aparatów

Podstawą DxO PhotoLab 6 są pionierskie Moduły Optyczne DxO. Prawie 20 lat temu firma DxO opatentowała koncepcję korekcji obiektywów i od tego czasu analizy przeprowadzane w specjalnie zbudowanym laboratorium i wyznaczają standardy dla branży cyfrowej edycji zdjęć. Jakość i precyzja modułów optycznych DxO pozostają niedoścignione dla konkurencji, m.in. dlatego, że obiektywy i aparaty są testowane w połączeniu, dając fotografom profile, które są dopasowane specjalnie do ich sprzętu.

Wszystkie najnowsze moduły są automatycznie pobierane do programu DxO PhotoLab 6. Dzięki temu fotograf ma pewność, że za każdym razem uzyska najwyższej jakości rezultaty.

Cena i dostępność

Edycje ESSENTIAL i ELITE programu DxO PhotoLab 6 (na systemy operacyjne Windows i macOS) są już dostępne do pobrania ze strony DxO (https://shop.dxo.com/en) w następujących cenach:

  • DxO PhotoLab 6 ESSENTIAL Edition: 129 GBP
  • DxO PhotoLab 6 ELITE Edition: 199 GBP

Posiadacze wcześniejszych wersji oprogramowania DxO PhotoLab 4 lub 5 mogą skorzystać ze specjalnej ceny:

  • DxO PhotoLab 6 ESSENTIAL Edition – uaktualnienie: 65 GBP
  • DxO PhotoLab 6 ELITE Edition: – uaktualnienie – 89 GBP

Aby dokonać uaktualnienia, należy zalogować się na swoim koncie klienta pod adresem https://shop.dxo.com/login_upgrade.php/en

Ważne – DxO PhotoLab nie wymaga subskrypcji.

Wersja ESSENTIAL może być zainstalowana na maksymalnie dwóch komputerach, a wersję ELITE można zainstalować na maksymalnie trzech.

Pełna miesięczna wersja próbna DxO PhotoLab 6 jest dostępna na stronie internetowej DxO: https://www.dxo.com/en/dxo-photolab/download/

Related Images:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *