Biuletyn informacji publicznej – o kontaktach z redaktorami BIP

Ponieważ prowadzę wiele stron internetowych, a niektóre od wielu wielu lat – np. Podróże Roberta Makłowicza – stąd wiem jak łatwo o pomyłkę, literówkę czy niedziałający link. Ostatnio przeglądałem strony www i BIPy urzędów gmin.

Tten wpis nie jest wynikiem tego, co tam znalazłem a raczej tego jak reagują redaktorzy BIPów. Oto kilka uwag i spostrzeżeń.

Zauważone na stronach UG:

  • Na stronie UG Kaźmierz była zamieszczona uchwała w postaci pliku zip a w zipie były 3 skany w postaci .gif. Zasugerowałem, że przyjaźniej dla użytkownika byłoby zamieścić ten dokument w postaci pliku pdf oraz zaoferowałem pomoc w pokazaniu jak przy pomocy darmowych narzędzi z kilku obrazków stworzyć plik pdf.
  • Ze strony Obrzycko.pl próbowałem pobrać -Uchwałę XXXVIII/277/10 w sprawie ustalenia wysokości stawek podatku od nieruchomości. Plik był uszkodzony – pobieranie niemożliwe. Poinformowałem o tym redaktora BIP.
  • Na stronie UG Ostroróg była literówka w informacji dotyczącej wykonywania przelewów zagranicznych. Poinformowałem mailem.

A co w odpowiedzi:

Fajnie, że zmiany i poprawki są realizowane na bieżąco, tylko dlaczego redaktora strony www UG nie stać na zwrotnego maila czy po prostu dziękuję. Plus dla UG Kaźmierz.

BIP = biuletyn informacji publicznej –

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Po długuej trasie należy Ci się odpoczynek - najlepiej wśród skandynawskich mebli