Bajka o Szewczyku

„O szewczyku, co smoka wawelskiego pokonał. A mieszkańcy w podzięce kopiec chcieli mu usypać” w reżyserii i wykonaniu Krzysztofa Falkowskiego już 25 kwietnia w kinie w Kaźmierzu o godz. 16, wstęp wolny.

To kolejny spektal realizowany w ramach projektu „I kino może byc teatrem”. Projekt ten w naszej gminie  cieszy się ogromnym powodzeniem od ubiegłego roku.
Bajka o Szewczyku to nie tylko nowa interpretacja znanego podania lecz przede wszystkim zabawa w poszukiwanie objaśnień. Jak szewczykowi udało się pokonać smoka? Po co stawiano kopce?
Przedstawienie rozgrywa się na niewielkiej powierzchni – powierzchni skrzyni, z której wychodzą kramarskie postaci – drewniane, ludowe rzeźby, które ożywione ręką jednego aktora – raz sprzedawcy, raz komiwojażera, raz ulicznego artysty opowiadają nam w sposób niezwykle plastyczny i jednocześnie nowoczesny historię sprzed tysiąca lat. Sztuka opatrzona muzyką, w której nietrudno doszukać się charakterystycznych dla krakowskich okolic dźwięków, to doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

szewczyk-plakatmaly2

Related Images:

6 thoughts on “Bajka o Szewczyku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *